Ceturtā talka 08.06.2013

Fonda Zeme.Cilvēks.Stari. talka 2013.gada 8.jūnijā
1.    Līga Kolneja,
2.    Inese Tretjakova,
3.    Ainārs Tretjakovs,
4.    Roberts Tretjakovs,
5.    Atis Bušs,
6.    Jānis Skujiņš,
7.    Anita Klētniece,
8.    Ingūna Šternberga,
9.    Astra,
10.   Jānis Buculāns,
11.   Vija Buculāne no Jēkabpils,
12.   Jānis,
13.   Nora,
14.   Dace,
15.   Madara no Dobeles.

Šī talka bija tāda īpaša, jo mūsu bija mazāk kā parasti un piedalījās cilvēki no citiem novadiem. Tas bija tik silti un sirsnīgi… Vispirms pieteicās Jānis no Jēkabpils. Fonda dibinātāji Staru mājā ieradāmies jau piektdienas vakarā, ģimenes ar bērniem gulēja pa nakti teltīs. Tad pieteicās ļaudis no Dobeles. Mums ļoti žēl, ka dažiem nācās atteikt, jo pagaidām mēs nevaram pienācīgi uzņemt vienas pašas māmiņas ar zīdaiņiem.

Jēkabpilieši mūs uzcēla jau sešos no rīta. Izrādījās, ka viņi arī ieradušies jau naktī un gulējuši zem liepām. Sākums romantisks, pulciņš neliels… Kad Jānis ar sievu Viju sāka zāģēt, mums palika mutes vaļā. Atzīstos godīgi, es pirmo reizi redzēju, kā strādā īsts profesionālis. Viņš viens nokausēja mūs visus, kas nesa ārā nozāģēto. Kad likās, ka vispār vairs nevaram panest pat paši sevi, kur nu vēl kādu zaru vai sprunguli, piebrauca dobelnieki ar jauniem spēkiem. Jāsaka, kā ir. Kurzemnieki nodemonstrēja paraugklasi. Rāvās tā, it kāds viņiem maksātu (joks!).

Pēc peldes un pusdienām visi kopā braucām uz Zilokalnu (gribējās kurzemniekiem palielīties ar svētvietu). Anita uzņēmās gida lomu un ievadīja dažos kalna noslēpumos. Kā vienmēr, tur bija arī kalna bārdainais sargs. Tad mēs viesus no Dobeles aizvedām uz Dikļu pili… un tur pametām! Viņu tālākie piedzīvojumi mums nav zināmi. Jēkabpilieši arī devās apskatīt Vidzemi.

zlkoz

Zilākalna ozoli ir ne vien neparasti slaidi un gari, bet aug arī pāros.

d 068

Dikļu pils pagrabā pie sienas redzams bijušo īpašnieku meitas portrets. Viņa šad tad ierodas pārliecināties, ka pilij labi klājas…

Tas ir tik aizkustinoši, ka tautieši pirms Jāņiem atrod laiku ne vien apmīļot Latviju, bet arī pielikt roku mūsu mazās zemītes sakopšanas talkās… Mīļie palīgi – viesi no Sēlijas un Kurzemes – mīļš paldies jums visiem. Tagad jūs esat mūsu sirdīs pašā siltākajā stūrītī!

Līga un savējie

P.S. Nedēļu vēlāk, 15. jūnijā,  palīgos ieradās kuplā Bojāru ģimene no Siguldas. Viņi talkoja vieni paši un paveica apbrīnojami daudz.

Advertisements